четвер, 30 січня 2014 р.

Буккросинг. Прочитав книгу – передай далі


Що це? 
Буккросинг (з англ. «book» — «книжка», «crossing» — «переїзд», «перехрестя») - всесвітнє книжкове мандрування з рук в руки, з дому в дім, з країни в країну.
Історія: основоположником буккросингу вважають американця Рона Хонберкера, який розпочав рух книжок у березні 2001 року. На нього справило враження те, як мандрують світом фотоапарати. Саме тому він вирішив “відпустити і книжки”. Рон залишив 20 книг зі своїми координатами у холі готелю, в якому зупинився. Через півроку на сайті Хорнбекера було зареєстровано вже 300 людей, які «відпускали» свої книги у мандрівку. За статистикою сайт буккросингу у США щомісяця відвідує майже 25 мільйонів користувачів мережевої сітки (www.book-crossing.com). Далі хвиля буккросингу перекинулася і в Європу. Першою країною, яка її підхопила, була Італія. Далі приєдналася Франція і пішло-поїхало-полетіло. Буккросинг також дійшов вже і до країн пострадянського простору. Читачі України, Росії та Білорусі також випускають свої двоногі та дворукі книжки за територію полиць.
Принцип та правила. Ти можеш зареєструвати себе та свою книгу на сайті та прослідкувати її дрейфування. Також ти знатимеш, хто її знайшов та де залишив, коли прочитав. Особливих зусиль не потрібно – лише бажання. На сайті можна скачати стікери(наклейки), роздрукувати та приклеїти до своєї книжки. На обкладинку клеїться стікер із написом, наприклад, що ця книга не є загубленою, у середині номер книги, історія її мандрування, імена прочитавших, зворотні контакти. Кожен читач корегує напрямок та час мандрування книги, кожен читач лишає свій відбиток на її сторінках, а книга лишає відбиток у його свідомості.
Де залишати? Якщо цей рух тільки зароджується у якомусь місті, то варто створити буккросерські полиці, де можна було б лишати книги, доки їх та учасників мало. Їх можна залишати у кав'ярнях, книгарнях:), на вулиці, в університетах, у потягах тощо. Головне, щоб на них не накрапав дощик і прибиральник не викинув у сміття.
Якщо ти знайшов книгу. Спочатку зрадій цьому щастю. Потім прочитай, зайди на сайт, якщо вона зареєстрована, відслідкуй її мандрівку. Можеш написати людям, в руках яких вона вже побувала, поділитися враженнями. А далі, звісно, передай. Навіть якщо ця книжка варта того, щоб стати “настільною”, відпусти її – нехай принесе враження іншому.
Гасла та емблеми буккросерів.

Книга з ручками та ніжками, що біжить, ось людське книжкове дітище. Саме таке зображення переважає на стікерах, наклеєних на книжки. “Хай живуть книжки!” - саме так підтримали буккросинг італійці. “Прочитав — віддай іншому”- з таким принципом мадруюють книги. Адже вони мають бути доступними. Ціни на деяку літературу значно перевищують можливості покупців. Мистецтво – людям! Книжкам – свободу!
Які книжки лишати? Ті, що тобі сподобалися або викликали спірні питання. Адже якщо хочеш знаходити цікаві книжки – такі ж і лишай.
Сайт буккросингу в Україні: www.bookcrossing.ua

Навіть якщо хтось не любить читати, це може посилити його бажання. Адже цікаво, чому ця книга тут, цікаво відгукнутися на враження інших. Цікаво взагалі знайти її. Якщо ж ви і так завзятий читака – то це можливість поділитися з усіма своїми улюбленими творіннями і отримати такі ж від інших.

Немає коментарів:

Дописати коментар